- Wczoraj mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w historycznej wizycie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie. Jako uczestnik gospodarczego forum polsko-ukraińskiego, reprezentując InPost, ale też wspólnie z Amma Omenaa Mensah i naszym zespołem fundacyjnym Omenaa Foundation i Rafał Brzoska Foundation, będąc od początku zaangażowanym firmowo i prywatnie w pomoc Ukrainie, mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą oraz Prezydentem Zełenskim i rozmowie na temat przyszłości i bieżącej współpracy między naszymi krajami – napisał na Linkedinie Brzoska.

Brzoska zaangażował się w tzw. Konwój Polskich Serc (prywatnie ufundowany pociąg z pomocą dla Charkowa) czy konwój do szpitala w Równem oraz transport ponad 6000 ton pomocy humanitarnej. Dzięki niemu udało się stworzyć Centrum Pomocy dla Matek z dziećmi (RiO Edu Center), przeznaczył też połowę dochodu z Wielkiej Aukcji Charytatywnej na programy pomocowe Ukrainie, ale także odpowiadał za zakup kamizelek, hełmów i mundurów dla kilkuset żołnierzy obrony terytorialnej, zakup apteczek taktycznych.

- Pamiętajmy jednak, że prawdziwa odbudowa i przyjęcie Ukrainy do Wspólnoty Europejskiej będzie możliwe jedynie wtedy, gdy Ukraina wygra tę wojnę i odepchnie agresora poza swoje granice – dodał założyciel InPostu.