"Nasz marketplace działa już od 2010 roku, ale teraz rusza jego nowa odsłona. Niebawem serwis będzie dostępny w zmienionym układzie graficznym, z bardziej rozbudowaną i ulepszoną nawigacją. Chcemy ruszyć z własną platformą Wszystko.pl na początku przyszłego roku. Na ogólnopolską dużą kampanię reklamową chcemy wydatkować spore kwoty. Posiadamy odpowiednie środki finansowe, a poza tym chcemy stworzyć alternatywę dla Allegro i innych tego typu platform" - powiedział Rymarczyk podczas konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, platforma Wszystko.pl. będzie dostępna dla wszystkich za darmo, a firmy nie będą płacić prowizji od sprzedaży produktów czy też usług, co docelowo pozwala oferować produkty w bardziej konkurencyjnych cenach.

Reklama

"Jest to nasza odpowiedź na panujące trendy w obszarze handlu internetowego oraz alternatywą dla polskich firm, które chcą rozwijać działalność e-commerce bez konieczności płacenia wysokich prowizji właścicielom platform aukcyjnych" - dodał wiceprezes.

W związku z nowym projektem spółka planuje zwiększenie zatrudnienia.

"Obecnie kilkanaście osób z naszej firmy tylko i wyłącznie zajmuje się tym projektem, a chcemy zwiększyć tę liczbę osób 2-3 krotnie w najbliższych miesiącach. Przez najbliższych kilka lat chcemy skupić się wyłącznie na rynku krajowym" - powiedział Rymarczyk.

Wiceprezes zwrócił uwagę, że Comarch posiada odpowiednią bazę firm, która potencjalnie może być zainteresowana taką platformą.

"W bazie mamy ok. 100 tys. firm, z którymi współpracujemy, a które regularnie aktualizują posiadane systemy od nas. Poza tym pandemię na wielu z nich wymusiła uruchomienie sprzedaży w internecie" - dodał wiceprezes.

Na platformie Wszystko.pl transakcji będą mogli dokonywać zarówno firmy, jak i osoby indywidualne.

Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,54 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)