Gazeta przypomina, że chorzowska fabryka Alstomu produkuje m.in. pociągi ICNG dla Holandii, mogące rozwijać prędkość do 200 km/h. Ma już także za sobą pierwsze doświadczenia w dostawach poza Europę. Zrealizowała np. zamówienia na dostawę pojazdów metra do Dubaju i Rijadu.

Kontrakt dubajski ubezpieczała agencja kredytów eksportowych KUKE. Obecnie Alstom zawarł z KUKE umowę dotyczącą wsparcia kolejnych kontraktów, które zamierza zdobyć nie tylko na Starym Kontynencie, ale także w innych regionach świata - informuje "Puls Biznesu".

"Umowa ma charakter globalny. Jej wartość opiewa na 1 mld EUR. Mamy w ofercie zarówno pojazdy metra, jak i pociągi regionalne oraz cyfrowe systemy sterowania ruchem. Dzięki współpracy z KUKE będziemy sprzedawać je także poza Europą" – szacuje prezes Alstomu Henri Poupart-Lafarge.

Reklama

Dziennik podkreśla, że porozumienie ułatwi koncernowi pozyskanie finansowania dla nabywców taboru kolejowego oraz systemów sterowania ruchem, kontroli ruchu oraz cyfrowych systemów sygnalizacyjnych dla kontrahentów na całym świecie. Henri Poupart-Lafarge informuje, że dzięki współpracy z KUKE, zakładom Alstomu będzie łatwiej zdobyć i realizować kolejne zamówienia na Bliskim Wschodzie oraz dokonać ekspansji w Afryce czy Ameryce Łacińskiej.

Umowa z KUKE daje możliwość wejścia na globalne rynki nie tylko zakładom należącym do Alstomu; zyskają także ich dostawcy i podwykonawcy - zaznacza "Puls Biznesu".