W wywiadzie przeprowadzonym przez byłego dziennikarza CNN Dona Lemona Musk powiedział, że ketamina pomaga mu radzić sobie z jego „negatywnym stanem” podobnym do depresji.

Według brytyjskiego pisma medycznego The Lancet ketamina została skwalifikowana jako piąty najgroźniejszy dla zdrowia narkotyk – po heroinie, kokainie i alkoholu, a przed amfetaminą, marihuaną i LSD. Środek ten jest wykorzystywany w weterynarii jako znieczulenie przed operacjami, rzadziej w psychiatrii przepisywana jest w walce z depresją.

- Z punktu widzenia Wall Street liczy się wykonanie pracy. Dlatego z punktu widzenia inwestorów, jeśli coś biorę, to powinienem brać to dalej – przekonywał Musk w wywiadzie.

Jakie narkotyki mógł przyjmować Musk?

Reklama

Z opublikowanego w styczniu dochodzenia „Wall Street Journal” wynika, że Musk zażywał narkotyki, w tym LSD, kokainę, ecstasy i grzyby psychodeliczne, co niepokoiło kadrę kierowniczą i członków zarządów jego firm.

Artykuł wzbudził obawy, że nielegalne zażywanie narkotyków przez Elona Muska prawdopodobnie stanowiłoby naruszenie polityki federalnej, które mogłoby zagrozić kontraktom rządowym SpaceX, który przyjmuje zlecenia na misje kosmiczne od NASA.

Z kolei inna gazeta, „The Journal”, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, podał, że jeden z dyrektorów Tesli był tak sfrustrowany zachowaniem Muska związanym z jego skłonnościami do środków psychoaktywnych, że w 2019 roku nie ubiegał się o reelekcję do zarządu.

Musk odpowiedział na artykuł na swojej platformie społecznościowej X (dawniej twitter) w styczniu, mówiąc, że zgodził się na trzyletnie losowe badania na obecność narkotyków na prośbę Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, która jest partnerem SpaceX. - Nie znaleziono nawet śladowych ilości narkotyków ani alkoholu – deklarował wówczas Musk.

Szef Tesli powiedział Lemonowi, że ma receptę od lekarza na ketaminę. Miliarder oszacował, że przyjmował „niewielką dawkę co drugi tydzień”.

Jego komentarze były odpowiedzią na pytanie Lemona, na co przeznaczona jest recepta Muska na ketaminę, i czy kiedykolwiek martwił się, „że może to przeszkodzić w realizacji kontraktów i zezwoleń rządowych oraz na Wall Street”.