"Widzimy ożywienie na tym rynku w tym roku. Mimo, że sprzedaż delikatnie spadła, była na bardzo dobrych poziomach [w 2020 roku]. Przyjmujemy, że ta sprzedaż wzrośnie o kilka punktów procentowych [w tym roku]" - powiedział Kubiak podczas konferencji online.

"Jesteśmy dużym bankiem uniwersalnym, w czołówce rynku jeśli chodzi o sprzedaż kredytów hipotecznych, więc na pewno będziemy rośli zgodnie z rynkiem lub lekko powyżej" - dodał.

Reklama

Nowa sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 2 184 mln zł w IV kw. 2020 r. wobec 2 291 mln zł rok wcześniej. W całym roku bank sprzedał kredyty o wartości 8,1 mld zł. Portfel kredytów hipotecznych wzrósł o 6,1% r/r do 61,1 mld zł w 2020 r.

"Planujemy być bankiem w pierwszej trójce, jeśli chodzi o sprzedaż kredytów hipotecznych. To poziom naszych ambicji" - powiedział Kubiak.

Bank podał, że jego udział w rynku kredytów hipotecznych wyniósł 16,8% na koniec ub. roku.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 222,38 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)