Główny specjalista ds. marketingu PSSE Monika Fabich poinformowała w poniedziałek, że nowe centrum operacyjno-dystrybucyjne LPP będzie miało powierzchnię ok. 75 tys. m kw.

"Obiekt będzie realizować usługi magazynowania i sortowania dla sieci sklepów stacjonarnych gdańskiej spółki. Z nowego centrum dystrybucyjnego do salonów Grupy LPP na całym świecie będzie wysyłanych docelowo nawet 8 mln ubrań i akcesoriów tygodniowo. Budowa obiektu rozpocznie się w styczniu 2021 roku, a jego uruchomienie zaplanowane jest w pierwszym kwartale 2022 roku. Bezpośrednim beneficjentem wsparcia udzielonego w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji będzie spółka celowa LPP Logistics sp. z o.o. należąca w 100 proc. do LPP SA" - podała przedstawicielka PSSE.

Wiceprezes zarządu LPP Jacek Kujawa podkreślił, że centrum dystrybucyjne na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej ma strategiczne znaczenie dla wsparcia sieci logistycznej LPP i planowanego rozwoju sieci sprzedaży spółki w Polsce i za granicą.

Fabich podała, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 39 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 1,4 mld zł oraz 6225 nowych i utrzymanych miejsc pracy.

LPP SA jest polską firmą rodzinną powstałą ponad 25 lat temu. Sprzedaje towar na 25 rynkach, ma sklepy m.in. w Londynie, Berlinie, Tel Awiwie i Moskwie. LPP posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw. Oferta online kolekcji marek firmy dostępna jest na 29 rynkach. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia LPP dystrybuuje rocznie przeszło 265 mln sztuk odzieży na trzy kontynenty. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do indeksu MSCI Poland.