Na swojej stronie internetowej Siemens podał, że "firma rozpoczęła postępowanie uporządkowanej likwidacji wszelkiej swojej działalności przemysłowej" na rynku rosyjskim. Koncern zaznaczył, że proces wycofania się z Rosji przeprowadzony zostanie zgodnie z wymaganiami regulacyjnymi oraz międzynarodowymi sankcjami.

"Dołączamy do społeczności międzynarodowej w jej potępieniu wojny w Ukrainie i skupiamy się na wspieraniu naszych [pracowników] oraz dostarczaniu pomocy humanitarnej naszym współpracownikom i mieszkańcom Ukrainy" - napisał koncern w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w środę.

Przedstawiciele spółki podkreślili, że Siemens był jedną z pierwszych firm, które wstrzymały dostawy do Rosji i rozpoczynanie tam nowych przedsięwzięć. Dodali, że jednocześnie koncern zadbał o bezpieczeństwo 3000 zatrudnionych w Rosji osób - odnotowała agencja Reutera.

Pod koniec 2021 roku Siemens podpisał z rosyjskimi kolejami kontrakt na prace rozwojowe nad pociągiem wysokich prędkości, który miał być używany na linii między Moskwą i Sankt Petersburgiem.(PAP)

Reklama