Forsal logo

NASK ostrzega przed fałszywymi informacjami o zwrocie podatku

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
27 stycznia 2023, 10:33
laptop, wiadomości
shutterstock
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa ostrzegła w piątek przed nowym wariantem kampanii phishingowej polegającą na rozsyłaniu przez przestępców maili z linkami prowadzącymi do stron podszywających się pod portal Krajowej Administracji Skarbowej.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował w piątek, że zaobserwował nowy wariant kampanii phishingowej, który dopasowuje się do okresu, w którym wielu Polaków rozlicza się z Krajową Administracją Skarbową. Dlatego - jak zwracają uwagę eksperci - wydaje się on szczególnie niebezpieczny.

"Linki w rozsyłanych przez przestępców wiadomościach mailowych prowadzą do fałszywych stron internetowych naśladujących portal Krajowej Administracji Skarbowej" - ostrzega NASK.

"Zarówno w wiadomości mailowej, jak i później na fałszywej stronie potencjalna ofiara otrzymuje pozytywne informacje o możliwości odebrania zwrotu podatkowego. W rzeczywistości przestępcy wyłudzają dane, które mogą zostać później wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary" - zwraca uwagę Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

Autor: Marcin Chomiuk

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter Forsal.pl „Finanse osobiste” i otrzymuj najważniejsze informacje finansowe, które mogą wpłynąć na Twoje finanse osobiste.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj