Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,05 proc., do 31.537,35 pkt.

S&P 500 zwyżkował 0,13 proc. i wyniósł 3.881,37 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,50 proc., do 13.465,20 pkt.

Podczas wideokonferencji przed Komisją Bankową Senatu USA prezes Fed Jerome Powell ocenił, że inflacja w dalszym ciągu jest łagodna, a perspektywy gospodarki nadal wysoce niepewne. Spowodowało to, że inwestorzy nieco mniej zaczęli obawiać się zmiany polityki monetarnej przez amerykański bank centralny.

„Gospodarka jest bardzo daleko od naszych celów w zakresie zatrudnienia i inflacji i prawdopodobnie zajmie trochę czasu, zanim osiągnięty zostanie znaczący dalszy postęp” – powiedział Powell.

„Po dużych spadkach na wiosnę, ceny konsumpcyjne częściowo odbiły w pozostałej części ubiegłego roku. Jednak w niektórych sektorach, które najbardziej ucierpiały na skutek pandemii, inflacja pozostaje szczególnie łagodna” – dodał.

Przed wystąpieniem Powella nastroje na Wall Street były dużo gorsze, a indeks Dow tracił nawet ponad 360 punktów. Pierre Veyret, analityk z ActivTrades, oceniał, że perspektywa mniej gołębiego nastawienia ze strony banków centralnych, wywołana rosnącą inflacją, powoduje, że inwestorzy giełdowi ograniczają swoją ekspozycję na akcje, zwłaszcza w sektorach o wysokich wycenach, takich jak technologie.

Tesla spadła ponad 2 proc., chociaż w ciągu dnia traciła nawet 12 proc., a w poniedziałek straciła 8,5 proc. Analitycy wskazują, że kurs akcji producenta samochodów elektrycznych jest teraz powiązany z notowaniami bitcoina po tym, jak zainwestowała miliard dolarów w kryptowalutę. Kurs bitcoina spadł 10 proc. do 48.650 USD.

Akcje Apple na zamknięciu wzrosły o 0,1 proc., a w ciągu dnia zniżkowały 6 proc.

Notowania Home Depot szły w dół o 6 proc., mimo że w czwartym kwartale zysk spółki na akcję wyniósł 2,65 USD wobec oczekiwanych 2,62 USD.

Akcje Macy's spadały 5 proc., mimo że zysk na akcję wyniósł w czwartym kwartale 80 centów, o 12 centów przebijając konsensus rynkowy.

Palo Alto Networks zniżkował 2 proc. Spółka podała niższe od oczekiwań prognozy zysku na pierwszy kwartał 2021 roku.

Akcje Marriott rosły 1,5 proc. Evercore ISI podniósł rekomendację dla akcji spółki do "przeważaj" z "równoważ".