"Mamy komfortową sytuację gotówkową, ale przed nami kilka ważnych tematów do przeprowadzenia: ciekawe inwestycje [w segment budownictwa modułowego], przemyślenie rolowania obligacji i ewentualna sprzedaż pakietu akcji Onde. Łatwiej będzie nam myśleć w II części roku, ale sądzę, że zaproponujemy - podobnie jak w zeszłym roku - skup akcji" - powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że środki pieniężne mogą też zostać przeznaczone na akwizycje, nad którymi spółki nieustannie pracuje, prowadząc due diligence spółek w Niemczech. Zastrzegł, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

W kasie spółki na koniec 2020 roku było 346 mln zł gotówki.

W zeszłym roku Erbud przeprowadził skup 412,5 tys. akcji własnych za łączną cenę 16,5 mln zł.

Erbud odnotował 46,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 33,63 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowany zysk netto ogółem wyniósł w ub.r. 50,37 mln zł wobec 35,04 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 228 mln zł w 2020 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)