Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,54 proc., do 33.874,85 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,72 proc., do 4.181,17 pkt.

Nasdaq Composite stracił 0,85 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.962,68 pkt.

Pomimo piątkowej słabości na Wall Street indeks S&P 500 zanotował trzeci z rzędu wzrostowy miesiąc, zyskując w kwietniu 5,25 proc. W czwartek S&P 500 po raz kolejny w ostatnich tygodniach ustanowił historyczny rekord.

Dow Jones zyskał w kwietniu 2,7 proc., a Nasdaq wzrósł w tym czasie o 5,4 proc.

"Rezerwa Federalna nadal wspiera gospodarkę, prezydent Biden proponuje ogromny program stymulacyjny, a sezon wyników trwa - do tej pory widzieliśmy stosunkowo dobre raporty” - powiedział Eddie Cheng, szef międzynarodowego zarządzania portfelem wielu aktywów w Wells Fargo Asset Management.

Akcje Amazona rosły w ciągu dnia 2 proc., ale na koniec dnia wzrosty stopniały do 0,5 proc. Spółka zwiększyła przychody w pierwszym kwartale 2021 roku o 44 proc., do 108,52 mld USD wobec oczekiwań na poziomie 104,47 mld USD. Zysk na akcję wyniósł w pierwszym kwartale 15,79 USD, a rynek spodziewał się, że wyniesie 9,54 USD.

Analityk w Wedbush Securities Michael Pachter powiedział, że na korzyść Amazona działają: wzrost liczby subskrypcji Amazon Prime, akceptacja internetowych dostaw artykułów spożywczych przez konsumentów w obliczu COVID-19 i poprawiająca się sytuacja w gospodarce.

"Przyzwyczajenia klientów. Dobrej jakości towary w sklepie spożywczym. Bezpośrednie transfery pieniężne dla klientów z pakietu stymulacyjnego. To wszystko sprawia, że firma będzie się rozwijać” - powiedział Pachter.

Twitter spadał 13 proc, ponieważ przedstawił zachowawczą prognozę przychodów na drugi kwartał, argumentując, że wzrost liczby użytkowników może spowolnić, gdyż zwyżki zaobserwowane podczas pandemii koronawirusa słabną.

Akcje Apple szły w dół o 0,5 proc. Komisja Europejska w piątek zażądała od koncernu Apple zaprzestania anty-konkurencyjnych praktyk w swojej aplikacji App Store. Grozi też, że brak reakcji może skutkować nałożeniem kar w wysokości nawet 10 proc. światowych obrotów firmy.

Akcje Skyworks Solutions spadały 8,5 proc. Perspektywy dla zysków w 2021 r. były niższe od oczekiwań.

Notowania Western Digital rosły 3,5 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 1,02 USD wobec oczekiwanych 68 centów.

Akcje Chevrona spadały 2 proc. Firma obniżyła całoroczną prognozę zysków ze względu na wyższe koszty surowców i transportu.

Clorox zniżkował 2 proc. Spółka obniżyła całoroczną prognozę zysków ze względu na wyższe koszty surowców.

Gilead Sciences spadał 2 proc. Zysk na akcję wyniósł 2,08 USD wobec oczekiwanych 2,09 USD. (PAP)