Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,29 proc. do 34 230,34 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,07 proc., do 4167,59 pkt. Nasdaq Composite stracił 0,37 proc. i zamknął sesję na poziomie 13 582,42 pkt.

"Porzekadło giełdowe o sprzedaży w maju ma w sobie wiele prawdy. Jesteśmy trochę ostrożni w perspektywie krótkoterminowej, spodziewając się 5-10 proc. spadku cen akcji. Wydaje mi się, że w miesiącach letnich czeka nas konsolidacja. Brak wzrostów na giełdach po absolutnie znakomitych wynikach za I kw. również jest sygnałem do ostrożności" - oceniła Grace Peters, strateg inwestycyjna w JPMorgan Private Bank. Ze spółek technologicznych Amazon, Netflix i Facebook zniżkowały po ponad 1 proc.

Akcje General Motors rosły 4 proc. Skorygowany zysk na akcję GM w pierwszym kwartale wyniósł 2,25 USD, a rynek oczekiwał zysku w wysokości 1,05 USD.

Lyft spadał o 3 proc., mimo że przychody w pierwszym kwartale wyniosły 609 mln USD wobec oczekiwanych 558,7 mln USD.

Peloton spadał o 6 proc. po informacji portalu CNBC, że spółka rozpoczyna dobrowolną akcję naprawczą wszystkich bieżni elektronicznych Tread i Tread+ po tym, jak wielu użytkowników doznało wypadków podczas ich użytkowania. Jeden z użytkowników bieżni Peloton zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Akcje Match Group zwyżkowały 2 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 57 centów wobec oczekiwanych 40 centów.

Activision Blizzard rósł 3 proc., a spółka zanotowała po trzech miesiącach 2021 roku zysk na akcję w wysokości 84 centów, o 14 centów przebijając rynkowy konsensus.

Akcje T-Mobile US zwyżkowały ponad 3 proc. Zysk spółki na akcję wyniósł 74 centów vs 57 centów prognozowanych przez analityków.

Tupperware szedł w górę 10 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 82 centy, przebijając konsensus na poziomie 54 centów.

Notowania Hilton Worldwide szły w dół o 2 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 2 centy wobec oczekiwanych 8 centów.

ConocoPhillips zyskał ponad 5 proc. po podniesieniu do "kupuj" rekomendacji wydanej przez Bank of America.

Wskaźnik aktywności w usługach w USA w kwietniu wyniósł 62,7 pkt., wobec 63,4 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 64,3 pkt.

W firmach w USA przybyło w kwietniu 742 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że raport ADP wskaże na wzrost miejsc pracy w USA o 800 tys.

Inwestorzy oczekują na publikację raportu z rynku pracy USA w piątek. Prognozy wskazują na 978 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym za kwiecień.