Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,18 proc., do 34.751,32 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,16 proc., do 4.473,75 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 0,13 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.181,92 pkt.

"Pozytywne wiadomości korporacyjne i optymistyczny raport z amerykańskiego sektora produkcyjnego przeważają nad ciągłymi obawami o Chiny, które ciągną w dół akcje firm górniczych i innych firm powiązanych z chińską gospodarką” – powiedział Russ Mold, dyrektor inwestycyjny AJ Bell.

"Niepokoje rosną, a na rynku panuje zmęczenie. Czynniki stresowe, z jakimi boryka się rynek, nie zmieniły się znacząco – na nastroje wpływa wariant Delta, problemy związane z wynikami, łańcuchem dostaw i pracą, niepokój o politykę fiskalną i monetarną i obawy wokół Chin” – powiedział Mark Hackett, szef badań inwestycyjnych w Nationwide.

Z kolei Victoria Fernandez, główny strateg rynkowy z Crossmark Global Investments, wskazuje, że inwestorzy zaczynają zauważać, że niektóre dane ekonomiczne, które niedawno zostały upublicznione, są pod negatywnym wpływem wirusa Delta.

"Spodziewam się w związku z tym, że przez kilka najbliższych tygodni będziemy poruszać się na rynkach w rytmie: +dwa kroki do przodu, jeden krok w tył+" - powiedziała Fernandez.

W czwartek na Wall Street liderem spadków były spółki wydobywcze. Freeport-McMoRan i Newmont straciły na wartości odpowiednio 6,6 i prawie 4 proc.

Akcje Moderny wzrosły o 1,4 proc. po tym, jak firma opublikowała więcej danych na temat swojej szczepionki na Covid-19, które wspierają dążenie do szerokiego stosowania kolejnej dawki.

Akcje Beyond Meat spadły o 5 proc. po tym, jak Piper Sandler obniżył rekomendację dla akcji spółki do „niedoważaj” z „neutralnie”.

Notowania DoorDash rosły o 6,5 proc., gdyż Bank of America podniósł rekomendację dla akcji spółki do „kupuj” z „trzymaj”.

Sprzedaż detaliczna w USA w sierpniu wzrosła o 0,7 proc. miesiąc do miesiąca. Analitycy oczekiwali, że sprzedaż spadnie o 0,8 proc. Sprzedaż detaliczna z wykluczeniem sprzedaży aut w sierpniu wzrosła o 1,8 proc. mdm. Oczekiwano spadku o 0,1 proc.

"Oczekujemy, że popyt krajowy wzrośnie w przyszłym kwartale. Zakładamy, że niepokój związany z wariantem Delta zanika, a problemy dotykające sektor motoryzacyjny stopniowo ustępują” – powiedział Michael Feroli, główny ekonomista USA w JPMorgan.

"Wzrost wydatków konsumenckich będzie prowadzić do dalszego ożywienia gospodarczego” - powiedział Gus Faucher, główny ekonomista PNC Financial w Pittsburghu w Pensylwanii.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 332 tys. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 330 tys. wobec 312 tys. poprzednio, po korekcie z 310 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 2,665 mln w tygodniu, który skończył się 4 września. Analitycy oczekiwali 2,785 mln wobec notowanych poprzednio 2,852 mln, po korekcie z 2,783 mln.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje, że w USA w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 2.585 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 170.109 kolejnych osób. Najnowsze dane wskazują, że od wybuchu epidemii w Ameryce odnotowano łącznie 41,53 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 666.666.

USA osiągnęły kolejny rekord w walce z niszczycielską pandemią Covid-19 - 1 na 500 Amerykanów zmarł z powodu koronawirusa od momentu pierwszej zgłoszonej infekcji w tym kraju - podała w środę stacja telewizyjna CNN. (