"Tak, naszym planem jest, aby zysk w 2023 r. rósł dalej" - powiedział Zasępa podczas konferencji prasowej, pytany, czy w całym 2023 widzi możliwość poprawy wyniku netto r/r.

"Nie obiecujemy, że w każdym kwartale pobijemy te wyniki. Prawdopodobne może być tak, że za pierwsze kwartały wyniki mogą nawet być niższe, ale patrząc na cały rok, to taki jest cel i ambicja, by pokazać przyzwoity wzrost zysku netto" - dodał.

Reklama

Zarząd podkreślił, że początek roku był bardzo dobry, a spółka nie widzi perspektywy pogorszenia spłat.

"Styczeń, luty - bardzo dobre miesiące, versus to, co planowaliśmy. [...] Na razie tego [załamania spłat, o które spółka jest pytana] nie widzimy" - wskazał prezes Piotr Krupa.

"Nie ma ani śladu pogorszenia sentymentu, pogorszenia kondycji osób zadłużonych. [...] Bardzo dobry początek tego roku, nic nie wskazuje, żeby czekała nas jakaś istotna zmiana" - dodał Zasępa.

Zysk netto grupy wyniósł 805 mln zł w 2022 r. i był najwyższym wynikiem w historii grupy. EBITDA gotówkowa wyniosła 1 809 mln zł, o 17% więcej niż w 2021 roku. Spłaty z portfeli nabytych wyniosły 2 627 mln zł ( o 19% więcej r/r), a inwestycje w nowe portfele wierzytelności były na poziomie 2 311 mln zł ( 33% więcej r/r).

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)