CEZ podtrzymał prognozę 105-115 mld CZK EBITDA, 33-37 mld CZK zysku netto w 2023 r.

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
10 sierpnia 2023, 14:42
Grupa CEZ podtrzymała prognozę zysku EBITDA w wysokości 105-115 mld CZK oraz zysku netto na poziomie 33-37 mld CZK w całym 2023 r., podała spółka.

W prezentacji do wyników finansowych za II kwartał 2023 r. spółka podała, że obecne prognozy zostały oparte głównie na takich czynnikach jak: 

  • Całkowita podaż energii elektrycznej w Czechach - 43 do 45 TWh
  • Otwarta pozycja na ok. 7% dostaw energii elektrycznej z produkcji w Czechach
  • Średnia zrealizowana cena energii elektrycznej wyprodukowanej w Czechach to 120 do 135 euro/MWh
  • Wyższa opłata od nadwyżki przychodów od 8 do 13 mld CZK
  • Podatek od zysków nadzwyczajnych 22 do 30 mld CZK, wymieniono.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj