"Sfinalizowana dziś transakcja jest konsekwencją umowy, zawartej w grudniu 2022 r. pomiędzy Columbus Energy a Engie Zielona Energia. Kolejna transza to część większego pakietu działających farm, jednak ze względu na przedłużające się procedury, związane z uruchomieniem instalacji, a także czekającą na decyzję rządu nowelizację prawa energetycznego (uchwaloną przez Sejm i zatwierdzoną przez Prezydenta dopiero 17 sierpnia br.), ostatecznie uzgodniliśmy sprzedaż mniejszego pakietu. Zgodnie z zapowiedziami, środki z tej transakcji przeznaczymy głównie na realizację naszych zobowiązań wobec DC24" - powiedział prezes Dawid Zieliński, cytowany w komunikacie.

Reklama

22 grudnia 2022 r. Columbus zawarł z Engie Zielona Energia przedwstępną warunkową umowę na sprzedaż projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 102,5 MW, która wraz z realizacją dzisiejszej transakcji została zakończona. Łączna cena transakcji wraz z subrogacją miała wynieść od 97,6 do 110 mln euro.

Po sprzedaży wspomnianego pakietu farm, w portfelu Columbus Energy pozostają 32 MW działających farm oraz ponad 300 MW projektów farm fotowoltaicznych, na różnym etapie realizacji.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. W marcu 2023 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect.

(ISBnews)