Forsal logo

Indeks warszawskiej giełdy u progu 80 tys. punktów. Czy będzie nadal iść do góry?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
28 grudnia 2023, 07:15
[aktualizacja 28 grudnia 2023, 07:17]
notowania giełda
Jest już drogo, dlatego kontynuacja trendu wzrostowego na rynkach akcji na początku nowego roku stoi pod znakiem zapytania./fot. materiały prasowe
Jest już drogo, dlatego kontynuacja trendu wzrostowego na rynkach akcji na początku nowego roku stoi pod znakiem zapytania.

W grudniu notowania akcji na GPW rosły trzeci miesiąc z rzędu, a indeks WIG ustanawiał kolejne, historyczne rekordy. Na razie licznik zatrzymał się na poziomie 79 465,55 pkt. Przekroczenie granicy 80 tys. pkt w najbliższym czasie jest dość prawdopodobnym scenariuszem. – Statystycznie koniec roku i początek stycznia są korzystne dla posiadaczy akcji. Dlatego nie wykluczyłbym kontynuacji trendu wzrostowego na GPW na najbliższych sesjach – mówi Kamil Cisowski, analityk z DI Xelion.

Od początku roku WIG zyskał już ponad 35 proc. Tak dobrego wyniku w ciągu 12 miesięcy indeks szerokiego rynku nie zanotował od 2009 r., kiedy wzrósł o ponad 45 proc. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tomasz Jóźwik
Tomasz Jóźwik

Zaczynałem w 1995 roku w Parkiecie. Następnie pracowałem w Forbesie, Dzienniku Gazecie Prawnej, a w latach 2018-2022 byłem redaktorem naczelnym PAP Biznes. Od wrześnie 2022 roku ponownie w Dzienniku Gazecie Prawnej. Piszę o gospodarce, firmach i rynku kapitałowym.  Grand Press Economy 2017 i Heros Rynku Kapitałowego 2017. Kibic Legii Warszawa.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraRecesja w Niemczech na horyzoncie. Słabe prognozy na najbliższy rok »
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj