Termin na składanie ofert sprzedaży rozpoczyna się 19 marca i kończy 18 kwietnia 2024 roku o godz. 12:00 czasu warszawskiego (6:00 czasu nowojorskiego). Przewidywana data zakończenia i rozliczenia transakcji to 23 kwietnia 2024 r., podano.

"W ubiegłym roku zrealizowaliśmy program skupu akcji własnych o wartości 150 mln USD, przekazując część wygenerowanej wartości akcjonariuszom. Podjęliśmy także decyzję o przeprowadzeniu kolejnego programu skupu akcji własnych, o wartości 70 mln USD, który rozpocznie się 19 marca. Oznacza to, że w przeciągu 9 miesięcy rozdystrybuujemy do akcjonariuszy łącznie 220 mln USD. Nasz bilans pozostaje silny i umożliwia nam poszukiwanie dalszych możliwości rozwoju, zarówno organicznego, poprzez rozwijanie naszych flagowych gier i tworzenie nowych, a także poprzez inwestycje i przejęcia" - powiedział CEO Wojciech Wronowski, cytowany w komunikacie.

Na datę zaproszenia spółka posiada 4 069 428 akcji własnych.

Podmiotem pośredniczącym w wykonaniu i rozliczeniu skupu akcji jest Ipopema Securities.

Reklama

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier online przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe. Spółka zadebiutowała na GPW w lutym 2021 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,4 mln USD w 2023 r.

(ISBnews)