Ponadto na dywidendę trafiła kwota 12,66 mln zł z kapitału zapasowego utworzonego z zysków z lat ubiegłych, co dało łącznie 63,86 mln zł (tj. 1,25 zł dywidendy na akcję), podała spółka. Wcześniej zarząd rekomendował 0,5 zł na akcję.

"Zarząd spółki, podczas posiedzenia zwyczajnego walnego zgromadzenia zmienił swoją rekomendację dotyczącą podziału zysku [...] w ten sposób że zmianie uległa wysokość dywidendy z proponowanej przez zarząd wypłaty dywidendy w kwocie 0,5 zł za jedną akcję na wypłatę dywidendy w wysokości 1,25 zł za jedną akcję. Kwota dywidendy będzie wypłacona z zysku netto osiągniętego przez spółkę w roku 2023 oraz z kapitału zapasowego utworzonego z zysków z lat ubiegłych" - czytamy w komunikacie.

Liczba akcji objętych dywidendą wynosi 51 087 191. Dzień dywidendy wyznaczono na 15 maja 2024 roku. Dzień wypłaty dywidendy - na 24 maja.

W marcu zarząd Mennicy Polskiej zdecydował o zarekomendowaniu 25,54 mln zł z zysku netto za 2023 r., wynoszącego 51,2 mln zł, na dywidendę, co oznaczać miało wypłatę w wysokości 0,5 zł na akcję.

Reklama

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)