"Niestety, wojna na Ukrainie oraz wprowadzane sankcje ekonomiczne zrobiły swoje. Dostrzegamy ogromny, niespotykany w historii spółki, popyt na złoto w Polsce, ale także innych krajach europejskich. W takich trudnych momentach, jakie obecnie obserwujemy de facto na całym świecie złoto tym bardziej jest postrzegane przez Polaków jako bezpieczna lokata, zgodnie zresztą z globalnym trendem. Przed naszymi oddziałami codziennie ustawiają się kolejki inwestorów, którzy chcą nabyć jakiekolwiek produkty z tego kruszcu. Rośnie także sprzedaż online złota" - powiedział prezes Jarosław Żołędowski, cytowany w komunikacie.

"Decyzję o poszerzaniu naszej stacjonarnej sieci sprzedaży podjęliśmy już dawno temu. To jeden z elementów naszej strategii, która ma nam pomóc zwiększyć udziały w rynku. Niewątpliwie uruchomiony właśnie już 16. oddział sprzedaży naszej firmy przyczyni się do wzrostu przychodów, niezależnie od toczącej się wojny w Ukrainie i obserwowanego większego niż zazwyczaj popytu złoto" - dodał.

Reklama

Jak podkreśla spółka, popyt na złoto wzrasta od 2-3 lat. Sprzedaż złota inwestycyjnego na świecie wzrosła o 31% r/r w IV kw. 2021 r., podała Mennica Skarbowa, powołując się na dane Światowej Rady Złota.

"Prawdziwy rekord padł w Stanach Zjednoczonych, gdzie zakupiono najwięcej złota od 2009 roku. Według informacji uzyskanych ze światowych mennic, Polska zbliżyła się do trzech największych rynków Europy" - czytamy w komunikacie.

W ofercie Mennicy Skarbowej znaleźć można klasyczne sztabki złota o wadze od 1 do nawet 1000 gramów, ale klienci najchętniej wybierają te 100-gramowe lub 1-uncjowe, podano też w informacji.

Mennica Skarbowa to wiodący dealer złota inwestycyjnego, a także innych metali i kamieni szlachetnych na polskim rynku. Zajmuje się sprzedażą, skupem i przechowaniem produktów inwestycyjnych oraz doradztwem w zakresie dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.