Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oto najlepiej zarabiający piłkarze ligi amerykańskiej

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
1. Francuz Thierry Henry z New York Red Bulls - rocznie zarabia 4,35 mln dol. (ok. 13,8 mln złotych). W poprzednim sezonie Henry, były zawodnik Barcelony, Juventusu Turyn i Arsenalu Londyn, zarobił 5,6 mln dol. (17,75 mln złotych), co oznacza redukcję poborów gwiazdora o ponad 20 proc. Nie przeszkodziło mu to zdecydowanie triumfować w klasyfikacji finansowej Major League Soccer. Wcześniej liderem był Anglik David Beckham (6,5 mln dol.), ale wrócił już do Europy i występuje w Paris St. Germain. Dla porównania, szacuje się, że w Barcelonie Argentyńczyk Lionel Messi dostaje 21 mln dol.
1. Francuz Thierry Henry z New York Red Bulls - rocznie zarabia 4,35 mln dol. (ok. 13,8 mln złotych). W poprzednim sezonie Henry, były zawodnik Barcelony, Juventusu Turyn i Arsenalu Londyn, zarobił 5,6 mln dol. (17,75 mln złotych), co oznacza redukcję poborów gwiazdora o ponad 20 proc. Nie przeszkodziło mu to zdecydowanie triumfować w klasyfikacji finansowej Major League Soccer. Wcześniej liderem był Anglik David Beckham (6,5 mln dol.), ale wrócił już do Europy i występuje w Paris St. Germain. Dla porównania, szacuje się, że w Barcelonie Argentyńczyk Lionel Messi dostaje 21 mln dol. / Newspix / CameraSport - Karyn Haddon
Francuz Thierry Henry drugi raz z rzędu wygrał klasyfikację na najlepiej zarabiającego piłkarza amerykańskiej ligi MLS, mimo znacznej obniżki pensji. Zobacz, ile zarabia on i jego koledzy z pierwszej dziesiątki.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej