Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najbardziej przedsiębiorcze województwa w Polsce - ranking

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Najbardziej przedsiębiorczy okazują się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego: w 2002 roku ubiegłym na sto osób niemal co szósta pracowała na własny rachunek. Okazuje się, że mieszkańcy tego regionu przodują w biznesie od co najmniej dziesięciu lat – w 2002 r. również zajmowali w tym rankingu pierwsze miejsce. – To efekt tego, że po likwidacji wielu dużych przedsiębiorstw w tym regionie szybko zwiększała się liczba małych firm usługowych, handlowych czy turystycznych – wyjaśnia Barbara Bartkowiak, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie. Jej zdaniem mieszkańcy zachodniopomorskiego szybko dostrzegli szanse związane z jego położeniem geograficznym: bliskość granicy z Niemcami oraz dostęp do morza. Na zdjęciu Trasa Zamkowa w Szczecinie.
Najbardziej przedsiębiorczy okazują się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego: w 2002 roku ubiegłym na sto osób niemal co szósta pracowała na własny rachunek. Okazuje się, że mieszkańcy tego regionu przodują w biznesie od co najmniej dziesięciu lat – w 2002 r. również zajmowali w tym rankingu pierwsze miejsce. – To efekt tego, że po likwidacji wielu dużych przedsiębiorstw w tym regionie szybko zwiększała się liczba małych firm usługowych, handlowych czy turystycznych – wyjaśnia Barbara Bartkowiak, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie. Jej zdaniem mieszkańcy zachodniopomorskiego szybko dostrzegli szanse związane z jego położeniem geograficznym: bliskość granicy z Niemcami oraz dostęp do morza. Na zdjęciu Trasa Zamkowa w Szczecinie. / Agencja Gazeta / Fot. Cezary Aszkiełowicz Agencja Gazeta
Średnio co ósmy Polak w wieku produkcyjnym prowadzi własną działalność gospodarczą. Sprawdziliśmy, jak wygląda polska mapa przedsiębiorczości według województw. Okazało się, że liderem wcale nie jest najbogatsze Mazowsze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej