Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Masaż danych - przebój wśród oszustw. Poznaj metody wyłudzania pieniędzy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Kredyty gotówkowe są najbardziej podatnym na wyłudzenia produktem finansowym w naszym kraju. Tak twierdzi 84 proc. przebadanych pracowników, którzy są odpowiedzialni za zarządzanie ryzykiem nadużyć w polskich instytucjach finansowych. Opinie ankietowanych potwierdzają wyniki poprzednich badań. To właśnie ryzyko wpływa na relatywnie wysoką cenę kredytu gotówkowego. Wysokie, ale stabilne ryzyko pozwala bankom i firmom pożyczkowym na odpowiednią wycenę i działania zapobiegawcze, aby ryzyko operacyjne nie rosło, piszą eksperci KPF.
Kredyty gotówkowe są najbardziej podatnym na wyłudzenia produktem finansowym w naszym kraju. Tak twierdzi 84 proc. przebadanych pracowników, którzy są odpowiedzialni za zarządzanie ryzykiem nadużyć w polskich instytucjach finansowych. Opinie ankietowanych potwierdzają wyniki poprzednich badań. To właśnie ryzyko wpływa na relatywnie wysoką cenę kredytu gotówkowego. Wysokie, ale stabilne ryzyko pozwala bankom i firmom pożyczkowym na odpowiednią wycenę i działania zapobiegawcze, aby ryzyko operacyjne nie rosło, piszą eksperci KPF. / ShutterStock
Kredyty gotówkowe są najbardziej narażone na wyłudzenia, wśród metod oszustw króluje „masaż danych” – wyniki badania EY oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Przedstawiamy najpopularniejsze oszustwa i najmniej bezpieczne produkty finansowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej