Mini Sky City ma dziś 180 tys. m kw, przestrzeń do pracy dla 4 tys. osób i 800 mieszkań, setki sklepów. Do budowy wykorzystano 15 tys. ciężarówek betonu. W Chinach poważnym problemem jest zanieczyszczone powietrze, dlatego deweloper chwali się, że klimatyzowane powietrze w budynku jest 100 razy czystsze niż to na zewnątrz.

Ściany mają 20-centymetrową izolację termiczną, zastosowano też poczwórne szyby. Początkowo budynek autorstwa architekta Xian Min Zhang miał mieć 838 m., jednak ze względu na pobliskie lotnisko projekt obniżono. Wolniejsze było też tempo budowy, ambitne plany przewidywały, że 220 pięter zostanie wzniesione w 90 dni, średnio 5 pięter dziennie. Ostatecznie, powstało 57 pięter w tempie 3 pięter dziennie. W sumie postawienie tej konstrukcji zabrało Chińczykom 19 dni, co - trzeba przyznać - jest oszałamiającym wynikiem.

Jak informuje Business Insider, konstrukcja z prefabrykatów była przyjazna środowisku, ponieważ duże fragmenty powstawały poza placem budowy i były transportowane na miejsce. To miało również znacząco zmniejszyć liczbę niezbędnych wyjazdów ciężarówek z materiałami.

Wieżowiec powstał w mieście Changsha, stolicy prowincji Hunan. To stąd pochodzi jeden z najbardziej znanych na świecie ludzi, przewodniczący Komunistycznej Partii Chin, Mao Tse Tung. W latach 70' miały tu przyjeżdżać tłumy ludzi, by zobaczyć miasto, w którym się wychował. W roku 2010 mieszkało tam ponad 2,3 mln osób.