Biznes/Ekologia

17.09.2019, 15:11

Recykling w rolnictwie: 100 mln zł dla gmin m.in. na utylizację folii

Przeznaczamy 100 mln zł dla gmin na utylizację folii i innych odpadów z gospodarstw rolnych - powiedział we wtorek na konferencji prasowej minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że recyklingowi zostanie poddanych co najmniej 200 tys. ton m.in. opakowań po nawozach, siatki czy sznurka.

17.09.2019, 14:52

2 mld zł na OZE: Energa z kredytem w formule ESG

Energa podpisała z konsorcjum pięciu banków umowę kredytową na 2 mld zł w formule ESG, czyli ratingu społecznej odpowiedzialności biznesu promującego zrównoważony rozwój. Pieniądze z kredytu mają zostać przeznaczone na rozwój OZE i modernizację sieci.

13.09.2019, 08:10

HydroProg: kompleksowy system ostrzegania przed powodziami - prosto z Polski

Kompleksowy system ostrzegania przed wezbraniami i powodziami - "HydroProg" opracowali wrocławscy naukowcy. Sprawdza się on także podczas gwałtownych zjawisk pogodowych - mówi PAP prof. Tomasz Niedzielski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wkrótce naukowcy będą mogli zaoferować go instytucjom czy firmom.

05.09.2019, 18:57

IMGW-PIB: ścieki w Wiśle dopłynęły w okolice Tczewa

Jak wynika z danych i analiz IMGW-PIB, po upływie ponad 179 godzin od momentu awarii kolektorów ściekowych w Warszawie i rozpoczęcia zrzutu zanieczyszczeń do Wisły, dotarły one w okolice Tczewa - poinformował w czwartek w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

03.09.2019, 05:40

Ekologia martwi i intryguje, ale nie skłania do poświęceń

Polacy powinni jak najszybciej zmienić nawyki na bardziej przyjazne środowisku, inaczej nawet najlepsze przepisy i programy środowiskowe mogą okazać się nieskuteczne w walce z zalewem śmieci i zanieczyszczeniem powietrza.

02.09.2019, 05:45

Kryzys klimatyczny to poważny problem ekonomii. Nie zawsze tak było.

Co jeśli zmiany klimatu okażą się gorsze, niż zakładaliśmy? Ten niepokój jest obecnie powszechny, ale jeszcze dziesięć lat termu potrzebny był artykuł wpływowego profesora z Uniwersytetu Harvarda, aby przekonać ekonomistów, żeby skupili się na najgorszych scenariuszach.

01.09.2019, 14:13

Panele słoneczne we własnej firmie. Ułatwienia wchodzą w życie

Przedsiębiorcy w Polsce mogą już korzystać z systemu rozliczania produkcji własnej energii z odnawialnych źródeł jak indywidualni prosumenci. Zainteresowanie jest kolosalne, głównie ze strony małych firm. Popyt na panele słoneczne w Polsce przewyższa podaż, ale do wzrostu cen na rynku jest daleko ze względu na dużą konkurencję.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>