Biznes/Ekologia

05.11.2019, 14:28

Koniec z kopciuchami: ustawa podpisana przez prezydenta

Wprowadzenie zakazu importu kopciuchów i kar za sprzedaż nieekologicznych pieców grzewczych, a także obliga podłączania się do sieci ciepłowniczych - stanowi podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowela Prawa ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw.

31.10.2019, 05:46

Ciepłownie aż się proszą o wsparcie rządu

Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie pięciu polskich ciepłowni węglowych, które planowały przeznaczyć unijne pieniądze na modernizację sieci. Powód? Unijnych środków nie można wydawać na „nieefektywne systemy ciepłownicze”.

30.10.2019, 17:01

Reformy zatrzęsły rynkiem spalarni

Samorządy domagają się nowych instalacji, bo obecne nie wystarczają, by zagospodarować rosnący strumień frakcji łatwopalnej. A to kosztuje. Ostateczny głos w tej sprawie będzie miał minister środowiska

30.10.2019, 13:36

Stołeczny ratusz: Warszawiakom nie grozi brak odbioru odpadów komunalnych

W związku z depeszą wydaną przez Polską Agencję Prasową w sprawie zamknięcia instalacji na Siekierkach firmy Remondis sp. z.o.o. informujemy, że odpady z zachodnich dzielnic są odbierane od warszawiaków w sposób ciągły i zagospodarowywane w innych instalacjach funkcjonujących w regionie - poinformował w środę w komunikacie stołeczny ratusz.

30.10.2019, 08:32

Australia: Setki misiów koala zagrożone przez pożary lasów

Los setek misiów koala jest zagrożony z powodu pożarów lasów szalejących na wschodzie Australii - poinformowały w środę tamtejsze władze. Strażacy od soboty walczą z ogniem, który wybuchł ok. 400 km na północ od Sydney i zniszczył już ponad 2 tys. ha lasów.

30.10.2019, 06:10

Warszawa: Sortownia śmieci na Siekierkach przestała przetwarzać odpady

Sortownia śmieci na ul. Zawodzie należąca do spółki Remondis, przestała przetwarzać odpady, które odbierała z zachodnich dzielnic Warszawy, ponieważ straciła uprawnienia do korzystania z instalacji do tego służącej - poinformowała Milena Nowakowska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

29.10.2019, 18:03

Kraków: 300 litrów wybielacza wyciekło w pralni chemicznej

300 litrów wybielacza wyciekło w jednej z pralni chemicznych w Krakowie. Nikt nie został poszkodowany. Na miejscu działa 9 zastępów strażaków (w tym grupa ratownictwa chemicznego), którzy neutralizują substancję - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

29.10.2019, 11:04

Jak zastąpić węgiel i ropę? PKN Orlen stawia na wodór

PKN Orlen stawia na wodór. Władze spółki wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią podpisały podczas Impact Mobility Revolution’19 w Katowicach list intencyjny dotyczący budowy infrastruktury dla samochodów napędzanych tym paliwem

29.10.2019, 10:50

Sieć Badawcza Łukasiewicz wyjeżdża na drogi

Sieć Badawcza Łukasiewicz ma w swoich strukturach instytuty od lat budujące innowacje w elektromobilności. Przyszedł czas na mariaż kompetencji, m.in. pogłębionej analityki i budowy napędów, z dużym i mniejszym biznesem

29.10.2019, 10:15

Smart city, czyli nadzieja motoryzacji. Zeroemisyjność to za mało

Miasta przyszłości nie obejdą się bez samochodów. Te zaś, by zyskać pełnoprawny status na ulicach metropolii, będą musiały się szybko zmienić. Zeroemisyjność to za mało. Ambicją czołowych producentów jest dołożenie do czterech kółek autonomiczności i AI

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>