Biznes/Ekologia

15.01.2020, 12:00

Program Energia plus: 2019 to rok "rewolucji fotowoltaicznej w Polsce"

Efekty programu Energia plus przerosły nasze oczekiwania; miniony rok był rokiem rewolucji fotowoltaicznej w Polsce – powiedziała w środę w Poznaniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak podkreśliła, Polacy zbudowali w tym czasie przydomowe instalacje o mocy niemal 800 MW - to cztery razy więcej niż zakładano.

15.01.2020, 11:43

Białystok: Samotni emeryci mogą dostać ulgę w opłatach za odbiór odpadów

Rada Miasta Białystok uchwaliła w środę program osłonowy, na podstawie którego część najstarszych mieszkańców będzie mogła skorzystać z ulgi przy opłatach za odbiór odpadów. Osoby spełniające określone kryteria będą płaciły połowę nowych, wyższych stawek, które wchodzą w życie 1 marca.

14.01.2020, 08:34

Polacy przesiądą się do autobusów, by nie przyczyniać się do zmiany klimatu?

Chcąc przeciwdziałać zmianom klimatu, 73 proc. ankietowanych Polaków zamierza korzystać z transportu publicznego zamiast samochodu, wynika z II edycji ankiety Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), przeprowadzonej we współpracy z firmą BVA. Obecnie tę formę komunikacji wybiera 33 proc. ankietowanych.

09.01.2020, 10:30

PGNiG liczy na dofinansowanie programu Geo-Metan z funduszu ochrony środowiska

PGNiG, od kilku lat testujące możliwości ujęcia metanu z pokładów węgla kamiennego jeszcze przed ich eksploatacją górniczą, zamierza rozwijać to przedsięwzięcie w kolejnych lokalizacjach. Firma liczy na dofinansowanie programu Geo-Metan z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>