Biznes/Ekologia

11.12.2018, 14:02

Szef UEFA: Zmiana klimatu to największe wyzwanie

"Zmiana klimatu to największe wyzwanie, przed którym stoi nasza planeta. UEFA jest przekonana, że i piłka nożna w obszarach takich jak zrównoważone zarządzanie wydarzeniami, ma obowiązek odegrać rolę w rozwiązaniu tego problemu” – powiedział w Katowicach szef UEFA Aleksander Ceferin.

11.12.2018, 06:00

Blaski i cienie szczytu klimatycznego w Katowicach

COP 24 osiągnął półmetek. Michał Kurtyka, polski prezydent szczytu klimatycznego COP24, na razie może być zadowolony: negocjacje mimo początkowego impasu powoli idą do przodu. Za to Polska straciła szansę aby wypromować w świecie swoje firmy dysponujące "zielonymi" technologiami.

06.12.2018, 05:55

Prezes Żywiec Zdrój: Polska może dorównać Finlandii

Polska jak najbardziej ma potencjał, aby w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego dorównać Finlandii, jednak nie wydarzy się to z dnia na dzień. Ponieważ proces ten wymaga bardzo istotnych zmian w kulturze i mentalności społeczeństwa - mówi w wywiadzie Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.

30.11.2018, 07:00

Badacz: w rolnictwie udawanie, że klimat się nie zmienia, to zły pomysł

W rolnictwie udawanie, że klimat się nie zmienia, to jeden z najgorszych scenariuszy. W obliczu klimatycznych zmian być może rolnicy będą zmuszeni wprowadzać nowe odmiany roślin, a konsumenci być może zwrócić się ku produkcji roślinnej - mówi PAP agrometeorolog prof. Zbigniew Szwejkowski.

30.11.2018, 06:03

Fakty i mity w sprawie negocjacji klimatycznych

Niespełna tydzień został do szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Jaki jest status najważniejszych graczy - USA, Chin, UE? Czy Polska jako gospodarz będzie miała inicjatywę w negocjacjach? Przedstawiamy sześć najważniejszych informacji o szczycie klimatycznym.

29.11.2018, 13:57

Łódzkie: Działacze Greenpeace zostaną zwolnieni po usłyszeniu zarzutów

Zarzuty naruszenia miru domowego, czyli nieuprawnionego wtargnięcia na teren prywatny, usłyszy w czwartek sześcioro działaczy Greenpeace, którzy zakończyli protest na 180-metrowej chłodni kominowej elektrowni Bełchatów – poinformowała PAP rzeczniczka bełchatowskiej policji Ewelina Maciejewska.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>