Biznes/Media

11.12.2018, 16:30

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki nagrodzeni w konkursie Grand Press 2018

Dziennikarze DGP, Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki, zostali nagrodzeni w konkursie Grand Press 2018 w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne za cykl o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie. Opisali, jak wygląda antracytowy biznes i jakimi drogami węgiel z Donbasu trafia do Unii Europejskiej.

13.11.2018, 14:54

Kowalczyk: "Nie rozmawiałem z szefem KNF o pracy dla mnie"

Grzegorz Kowalczyk - radca prawny, którego nazwisko pojawiło się w kontekście opisanego przez "GW" spotkania szefa KNF z Leszkiem Czarneckim zapewnił w rozmowie z money.pl, że artykuł jest dla niego zaskakujący. "Nie rozmawiałem z szefem KNF o pracy" - dodał.

09.11.2018, 08:21

Agora miała w trzecim kwartale 17 mln zł EBITDA, powyżej oczekiwań

Grupa Agora odnotowała w trzecim kwartale 2018 roku 17 mln zł zysku EBITDA, o prawie 10 proc. więcej niż rok wcześniej, głównie dzięki wynikom sieci kin Helios, działalności w internecie oraz reklamie zewnętrznej - podała spółka w raporcie. Wynik grupy był wyższy od konsensusu PAP Biznes, który zakładał 13,5 mln zł zysku.

07.10.2018, 09:00

Facebook i Twitter chcą spolaryzowanego społeczeństwa. To ich model biznesowy

Model biznesowy FB czy Twittera jest prosty – polega na zwiększaniu zaangażowania użytkownika. A co sprawia, że na tych stronach pozostajemy? Najbardziej „klejące” są treści kontrowersyjne, denerwujące, podżegające i oburzające. Nasza polaryzacja to ich profit, a im polaryzacja większa, tym większe oddzielenie od wspólnej rzeczywistości – i tym większa podatność na manipulację

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>