Motoforsal/Aktualności

17.10.2019, 11:15

Niższa akcyza na hybrydy. Porsche tańsze o 40 tys. zł, ale Toyota zaoszczędzi miliony

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie niemal jednogłośnie przyjęli ustawę, która może kosztować budżet setki milionów złotych, choć żaden z nich nie policzył ile dokładnie. Nie jest też jasne, czy przepisy nie obejmą za chwilę większości nowych modeli samochodów. Dzięki przepisom hybrydowe yarisy mogą potanieć o ok. 1 tys. zł, ale przy Porsche różnica wyniesie nawet 40 tys. zł.

16.10.2019, 18:53

Sejm za obniżeniem o połowę akcyzy dla hybryd

Obniżenie o 50 proc. stawki podatku akcyzowego dla pojazdów hybrydowych - przewiduje uchwalona w środę przez Sejm nowela ustawy o podatku akcyzowym. Celem nowych przepisów jest pobudzenie rynku i używania samochodów niskoemisyjnych.

13.10.2019, 16:02

Samochody na abonament: 12 modeli aut za nie więcej niż 1000 zł [RANKING]

Dysponując kwotą 1000 zł miesięcznie mamy do wyboru aż 12 różnych modeli samochodów – policzył Carsmile. W rankingu aut, którymi możemy jeździć za „tysiaka”, znalazły się samochody małe i miejskie. Aż cztery z nich – Fiat 500, VW Up, Dacia Sandero i Skoda Citigo – kosztują mniej niż 800 zł miesięcznie.

12.10.2019, 15:01

Bąk: Nie bój się, bądź inny. Jazda pod prąd z Kia XCeed [MOTOFELIETON]

Jak w większości rodzin, także i u mnie w domu dość często dyskutuje się o tym, które dziecko do kogo jest podobne. Nie tylko z wyglądu, lecz także charakteru czy zainteresowań. I gdyby nie fakt, że jedno ma po mnie oczy, drugie włosy (jeszcze), a trzecie mały palec u lewej nogi, to gotów byłbym przysiąc, że każde pochodzi od zupełnie innych rodziców. A nam po prostu podrzucono je na porodówce. Tak zaszalałem podczas każdego z trzech „pępkowych”, że równie dobrze mogli mi wydać główkę kapusty zawiniętą w ręcznik, a bym się nie zorientował.

10.10.2019, 16:38

Oto Falectra - pierwszy polski motocykl elektryczny [WIDEO]

Koszt przejechania 100 km tym miejskim motocyklem jest mniejszy niż 1 zł, a jego zasięg na pełnym ładowaniu to 80 km. Cena? Około 15 tys. zł. Na kongresie Impact mobility rEVolution’19 mieliśmy okazję przyjrzeć się pierwszemu polskiemu motocyklowi elektrycznemu.

10.10.2019, 12:50

Zobacz, jak nie płacić fortuny za ubezpieczenie samochodu

Składka za ubezpieczenie auta niższa nawet o 20 proc.? Aplikacja, która pełni rolę „czarnej skrzynki” w smartfonie? O najnowszych trendach i rozwiązaniach dla kierowców podczas Impact mobility rEVolution'19 w Katowicach opowiedziała nam Magdalena Kaca, dyrektor departamentu ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

06.10.2019, 14:22

Szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce pączkują. Gorzej z resztą

Liczba szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych już przekroczyła w Polsce założenia rządowe. Nie jest to jednak efekt boomu na rynku, tylko dużej aktywności inwestorów - niemal każdy nowy projekt przewiduje już miejsce do ładowania elektryków. Aut na prąd przybywa, ale nadal jest ich tak mało, że w końcu rząd zweryfikował prognozę dotyczącą miliona aut elektrycznych w Polsce.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>