Motoforsal/Aktualności

18.01.2020, 08:40

Kara dla Volkswagena to 300 zł, a nie 120 mln zł [MOTOFELIETON]

Jak już wiecie, UOKiK dowalił Volkswagenowi karę – 120 okrągłych baniek za, mówiąc oględnie, aferę Dieselgate. Kwota najwyższa w historii urzędu i pewnie wydaje się wam, że teraz wszyscy w polskiej siedzibie VW rwą sobie włosy z głowy.

18.01.2020, 08:08

PIE: wzrost handlu online to więcej samochodów w miastach

Wzrost handlu online zwiększa liczbę samochodów dostawczych poruszających się po polskich ulicach - wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny. Instytut dodaje, że 71 proc. badanych wskazuje, że największą motywacją do robienia zakupów przez internet to dostawa kurierem.

15.01.2020, 16:34

Volkswagen Group Polska o karze UOKiK: Nie ma do niej podstaw prawnych

Volkswagen Group Polska nie widzi prawnych podstaw dla kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział w środę PAP dyrektor biura komunikacji spółki Tomasz Tonder. Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko niewłaściwemu podmiotowi - dodał.

14.01.2020, 12:41

Związkowcy z gliwickiego Opla spotkają się z prezesem Grupy PSA

Związkowcy z gliwickiej fabryki Opla mają się spotkać w środę z prezesem Grupy PSA, do której należy zakład, Carlosem Tavaresem. Chcą porozumienia ws. zasad transferu pracowników dotychczasowego zakładu do powstającej obok nowej fabryki samochodów dostawczych.

11.01.2020, 08:39

Włosi dali nam pizzę, Szwedzi Ikeę, a Francuzi wino. Polska nie słynie z niczego [MOTOFELIETON]

Nie mamy agencji kosmicznej i nie wysyłamy łazików, żeby eksplorowały Marsa. Na liście największych producentów ropy naftowej znajdujemy się mniej więcej na 783. miejscu. Nie wyspecjalizowaliśmy się w uprawie opium. Wyposażenie naszej armii jest takie, że na użycie jakiegoś sprzętu każdorazowo zgodę musi wydawać konserwator zabytków. No i – pomimo że w przeszłości mieliśmy całkiem imponujące dokonania motoryzacyjne – nie produkujemy własnego samochodu - pisze w felietonie Łukasz Bąk.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>