Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Te państwa są ziemią obiecaną dla najbogatszych ludzi na świecie

13 lipca 2015, 05:31
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Problematyka dotycząca migracji milionerów została zaprezentowana w raporcie przygotowanym przez New Word Wealth. Badanie zostało przeprowadzone za pomocą porównania identycznej próby ok. 60 tys., osób z całego świata w 2000 i 2014 roku, którym został przyznany status „milionerów” (HNWIs – high net worth inviduals). Aby go uzyskać należy dysponować aktywami netto o łącznej wartości powyżej miliona dolarów, z wyłączeniem pierwszego własnościowego lokum. Wyniki zostały podane w liczbie milionerów-imigrantów netto (czyli różnicy pomiędzy wprowadzającymi się do danego kraju, a wyprowadzającymi w tym okresie), którzy otrzymali w podanym okresie drugie obywatelstwo.
Problematyka dotycząca migracji milionerów została zaprezentowana w raporcie przygotowanym przez New Word Wealth. Badanie zostało przeprowadzone za pomocą porównania identycznej próby ok. 60 tys., osób z całego świata w 2000 i 2014 roku, którym został przyznany status „milionerów” (HNWIs – high net worth inviduals). Aby go uzyskać należy dysponować aktywami netto o łącznej wartości powyżej miliona dolarów, z wyłączeniem pierwszego własnościowego lokum. Wyniki zostały podane w liczbie milionerów-imigrantów netto (czyli różnicy pomiędzy wprowadzającymi się do danego kraju, a wyprowadzającymi w tym okresie), którzy otrzymali w podanym okresie drugie obywatelstwo. / Bloomberg / Scott Eells
Po 2000 roku doszło do lawinowego przyrostu liczby migrujących milionerów. Do jakich krajów najchętniej przeprowadzają się najbogatsi?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej