Jako pierwsze nieoficjalnie informację tę podało radio RMF FM.

Oficjalnie rezygnację Pinkasa potwierdził rzecznik rządu.

"Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka" - poinformował na Twitterze Müller.

"Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe” – poinformował dotychczasowy szef GIS. "Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy” - napisał.

Niedzielski: dziękuję Pinkasowi za trud pracy w epidemii i początek elektronizacji usług

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował dotychczasowemu Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu Jarosławowi Pinkasowi, który w piątek złożył rezygnację ze stanowiska, za ponad dwa lata służby jako GIS.

„Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej” – napisał szef resortu zdrowia na Twitterze.