Zapytany w Radiu Zet, czy rząd planuje dodatkowe zakupy respiratorów, Dworczyk odpowiedział, że według jego wiedzy nie ma takich planów. "Tego sprzętu zostało zakupionego na tyle dużo, że jest on w ilościach wystarczających w magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych" - zapewnił szef kancelarii premiera.

Zapytano go również, czy planowane jest "zamknięcie Polski" na święta wielkanocne. "Nie mam takiej wiedzy, żeby prowadzono tego rodzaju prace, natomiast przyznam się, że nie biorę w tej chwili udziału w sztabach zajmującymi się obostrzeniami i walką z pandemią, ponieważ jestem skoncentrowany na realizacji Narodowego Programu Szczepień" - powiedział Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds szczepień.

Dopytywany, czy można spodziewać się, że obostrzenia będą przedłużone po 9 kwietnia, Dworczyk podkreślił, że na wszystkie decyzje ma wpływ aktualny stan pandemii.

"Mam nadzieję, że ta sytuacja będzie się poprawiać i w konsekwencji nie trzeba będzie już ani wydłużać, ani wzmacniać tych obostrzeń. Natomiast, gdyby okazało się, że mamy do czynienia z jakimś załamaniem sytuacji, jest nagły wzrost zakażeń, to wtedy trzeba będzie wyciągać z tego wnioski. Natomiast prowadzenie tego rodzaju dywagacji - zwłaszcza przez polityków - uważam za niecelowe i nieodpowiedzialne" - stwierdził.

Na pytanie, czy rząd rozważa zezwolenie na korzystanie z restauracji i siłowni przez osoby, które przedstawią zaświadczenie o zaszczepieniu się przeciwko Covid-19 Dworczyk odpowiedział, że "w tej chwili nie słyszał, żeby były tego rodzaju plany i pomysły realizowane".

Szef kancelarii premiera został zapytany też, czy planowane są rządowe obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dworczyk zapewnił, że "na pewno będą miały miejsce obchody", natomiast w tym roku będą one ograniczone przepisami sanitarnymi tak, jak inne uroczystości w kraju.