"Pan prezydent zdecydował się poprzeć kandydaturę prezesa Glapińskiego na kolejną kadencję (prezesa NBP - PAP), gdyż dobrze ocenia jego działania. Rozmawiał z nim wielokrotnie pan prezes, przedstawiał mu swoje plany na ewentualną kolejną kadencję" - stwierdził w niedzielę w TVP Info szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

"Pan prezydent ocenia przede wszystkim pozytywnie jego działania względem zapewnienia stabilizacji systemu finansowego w pierwszych miesiącach pandemii, kiedy to rzeczywiście groziła panika, wycofywanie wkładów, groził kryzys na rynku instytucji finansowych. Pan prezes Glapiński w tym sobie poradził bardzo dobrze" - podkreślił Szrot.

Tydzień temu szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot poinformował, że prezydent Duda zgłosił kandydaturę Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa NBP. Obecna kadencja Adama Glapińskiego w roli prezesa NBP upływa 21 czerwca 2022 r. Prezes NBP jest powoływany i odwoływany przez Sejm na wniosek Prezydenta RP. Kadencja Prezesa NBP wynosi sześć lat. Ta sama osoba nie może sprawować funkcji Prezesa NBP dłużej niż przez dwie kolejne kadencje.

Reklama