"Prace, negocjacje i rozmowy przebiegają bardzo dobrze. Rekonstrukcja (rządu) będzie we wrześniu lub na początku października" - powiedział premier we wtorek dziennikarzom w Tychach (Śląskie), gdzie brał udział w inauguracji programu "Pod biało-czerwoną".

Stwierdził, że nie może powiedzieć, jak głęboka będzie rekonstrukcja, ponieważ - jak wyjaśnił - to będzie zależało od uzgodnień w ramach Zjednoczonej Prawicy.

"Chciałbym, aby zarządzenie było jeszcze sprawniejsze, poprzez odpowiednie przemodelowanie niektórych instytucji centralnych, w tym ministerstw, ale nie tylko" - powiedział Morawiecki.

"Rzecz dotyczy (też) niektórych agencji, inspekcji i różnych instytucji centralnych, które powinny - tam, gdzie ich kompetencje na siebie nachodzą - zintegrować swoje działania" - dodał.

Według Morawieckiego, obywatel musi mieć prawo do szybkiej decyzji, prostoty rozwiązań i mechanizmów administracyjnych. "Dlatego właśnie dokonaliśmy największej od 20 lat zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego i dlatego w ciągłym cyklu dokonujemy tych uproszczeń i zmian, które mają usprawnić zarządzanie" - powiedział szef rządu.

Zapewnił, że te działania doprowadzą do oszczędności w wydatkach na centralną administrację publiczną.