Tak źle nie było od lat – stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,0 proc.

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
24 lutego 2026, 11:24
Bezdomny bezrobotny bankrut siedzi parasolem przed kamienicą
Tak źle nie było od lat – stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,0 proc./Shutterstock
Bezrobocie w Polsce rośnie i osiągnęło najwyższy poziom od wielu lat. Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,0 proc., w porównaniu z 5,7 proc. w grudniu – poinformował Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy poziom od czerwca 2021 r.

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej wcześniej szacował, że stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 6,0 proc. Tak wysoka wartość po raz ostatni była notowana w czerwcu 2021 roku.

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w styczniu 934,1 tys. wobec 887,9 tys. miesiąc wcześniej.

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 118,5 tys. wobec 93,6 tys. poprzednio.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj