Forsal logo

Żołnierze jednostek bojowych otrzymają 450 zł dodatku. Szef MON podpisał rozporządzenie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
25 listopada 2022, 10:23
Mariusz Błaszczak
<p>Mariusz Błaszczak</p>/Agencja Gazeta
Szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie ws. dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski; żołnierze otrzymają po 450 zł miesięcznie - poinformował minister na Twitterze.

Błaszczak zaznaczył, że jednym z jego priorytetów jako ministra obrony narodowej jest zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego.

Dlatego - podkreślił - podjął decyzję o przyznaniu specjalnych dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach o charakterze bojowym (m.in. brygadach pancernych, zmotoryzowanych, zmechanizowanych, jednostkach saperskich i inżynieryjnych), a także w jednostkach zabezpieczających i wsparcia dyslokowanych we wschodniej Polsce. Jak wskazał szef MON, dodatki zostaną przyznane jednostkom, które były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy podczas ataku hybrydowego.

"Chciałbym w ten sposób zachęcić państwa do dalszej służby wojskowej. Zgodnie z założeniami rozporządzenia dodatek będzie wypłacany wszystkim żołnierzom służącym w wybranych jednostkach, w równej wysokości - 450 zł miesięcznie" - napisał Błaszczak do żołnierzy. "Korzystając z okazji chciałbym podziękować państwu za służbę i trud, który każdego dnia podejmujecie by zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyzny" - dodał.

autorka: Aleksandra Rebelińska

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Roma Bojanowicz
oprac. Roma Bojanowicz
Od ponad 3 lat pracuje jako redaktor portalu forsal.pl. Wcześniej związana z biznesAler.pl, polUkr.net oraz Obserwatorem Finansowym. Zajmuje się od niemal dekady kwestiami polityki międzynarodowej oraz rynkiem paliw, energetyką i ekonomią.

 
Zobacz wszystkie artykuły tego autoraChętnym wojsko daje 6000 złotych za miesiąc szkolenia. Armia nie tylko uczy, ale i płaci »
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj