Według sondażu opublikowanego na Onet.pl, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby cieszyć się poparciem na poziomie 39,7 proc. "Nie dałoby to jednak obecnie rządzącej partii samodzielnej większości" - zauważa portal.

Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania swojego głosu wyraziło 28,1 proc. ankietowanych, na trzecim - Lewica z 9,9 proc. poparcia.

Reklama

W parlamencie znalazłaby się jeszcze: Konfederacja, na którą oddanie głosu zadeklarowało 8 proc. badanych i Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5,8 proc.

8,6 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 62,1 proc. badanych. Jak podkreśla Onet - o ponad 5 pkt proc. mniej w porównaniu z II turą tegorocznych wyborów prezydenckich.

IBRiS zapytał również, na kogo zagłosowaliby wyborcy, jeśli w II turze wyborów prezydenckich spotkaliby się Andrzej Duda i Szymon Hołownia. Andrzej Duda mógłby liczyć na 49,3 proc. głosów, a Hołownia - 42,8 proc. 4,7 proc. respondentów stwierdziło, że nie wie, na kogo oddaliby głos. 3,2 proc. zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 lipca na próbie 1100 osób.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ mok/