Gowin, w rozmowie opublikowanej w czwartkowej "Rzeczpospolitej", został zapytany o to, czy będzie współpracował z Polską 2050 albo PSL?

"Będę współuczestniczył w tworzeniu nowego obozu centroprawicy. Uważam, że obóz pomiędzy PiS a PO jest potrzebny Polsce. Taki obóz polityczny będzie łączył przywiązanie do tradycyjnych i chrześcijańskich wartości z naciskiem na niskie podatki i prywatną przedsiębiorczość. Z Koalicją Polską i PSL łączy nas dużo i taka współpraca jest jak najbardziej naturalna" - powiedział lider Porozumienia.

Pytany o to, czy jego ugrupowanie będzie popierać ustawy PiS, Gowin odpowiedział: "Oczywiście, że tak, tym bardziej, że wiele z nich jest przygotowanych przez Porozumienie. Każdy projekt będziemy oceniać indywidualnie i na pewno nie będziemy się kierować zasadą – im gorzej, tym lepiej. Na pewno nie będziemy totalną opozycją, dobre projekty mogą liczyć na głosy Porozumienia".

Gowin zapowiedział, że będzie "troszczyć się o polską gospodarkę, zwłaszcza w kontekście Polskiego Ładu, w którym są rozwiązania sprzeczne z tym co obecnie deklarują politycy PiS".

Reklama

"PiS zapowiedziało drastyczną podwyżkę podatków – właśnie w tej sprawie prowadziłem przez miesiące stałe konsultacje ze środowiskami pracodawców i pracowników. Te podatki nie mogą wejść w życie w takim kształcie, bo będzie to wielki cios w polską gospodarkę i zamożność polskiego społeczeństwa" - podkreślił.