"Władze PiS, ścisłe kierownictwo naszej partii, w tym oczywiście wicepremier Jarosław Kaczyński oczekują, że Andrzej Duda nie zawetuje ustawy lex TVN, ale ją podpisze" - zaznacza Czarnecki w rozmowie z gazetą.

Według "SE", "na linii Nowogrodzka - Pałac Prezydencki może się zrobić naprawdę gorąco przez słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas obchodów Święta Wojska Polskiego zasugerował, że rozważa zawetowanie ustawy lex TVN".

Gazeta przypomina jego wypowiedź, w której stwierdził: "Zapewniam wszystkich, że będę stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności".

Reklama

Europoseł PiS podkreśla jednak, że partia rządząca jest świadoma innych możliwych scenariuszy. "Należy też rozważyć niestety inny wariant, czyli weto. Jestem jednak dobrej myśli" - stwierdza Czarnecki.

"Super Express" przypomina, że nowelizacja tak zwanej ustawy medialnej została przyjęta przez Sejm i trafi na biurko prezydenta, jeśli przejdzie przez Senat albo jeśli większość sejmowa przegłosuje ewentualne poprawki izby wyższej lub senacką uchwałę o odrzuceniu ustawy.