Sondaż został zamieszczony na stronie polsatnews.pl.

W Sejmie znaleźliby się parlamentarzyści pięciu ugrupowań, a progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 i Porozumienie.

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 3 października, najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica - zagłosowałoby na nią 35,2 proc. respondentów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 22,4 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowałaby się Polska 2050, którą poparłoby dziś 11,1 proc. ankietowanych.

Do parlamentu weszłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 8,6 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 7,4 proc. respondentów.

Reklama

Pod progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 2 proc. głosów, Kukiz'15 - z poparciem 1,1 proc. respondentów, a także Porozumienie Jarosława Gowina z 0,7 proc. wskazań.

Prawie 10,8 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosiłaby 61 proc.

Firma Research Partner przeprowadziła w dniach 24-27 września badania preferencji politycznych Polaków za pomocą panelu Ariadna. W ogólnopolskiej próbie wzięło udział 1036 pełnoletnich mieszkańców Polski. (PAP)