Dodała, że odda Francuzom pieniądze, które należą do nich i że to będzie dla niej priorytetem.

Le Pen podkreśliła, że podczas swej prezydentury skupi się na wzroście siły nabywczej obywateli, edukacji, zdrowiu, bezpieczeństwie, wsparciu socjalnym dla potrzebujących oraz utrwalaniu sprawiedliwości społecznej i braterstwie Francuzów.

Reklama

Debata dwojga kandydatów w stacjach TF1 i France2 ma potrwać 2,5 godziny.

Macron: Wybierzmy mądrze w czasie wojny na europejskiej ziemi

Wybierzmy mądrze w czasie wojny na europejskiej ziemi, potrzebujemy niezależnego i silnego państwa – zaapelował do Francuzów w środę prezydent Emmanuel Macron, zabierając głos jako drugi podczas debaty telewizyjnej z liderką Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich we Francji.

Macron wskazał na rolę wspólnoty europejskiej "w trudnych czasach", w której Francja powinna odgrywać znaczącą rolę jako "silny i niezależny" kraj.

Prezydent podkreślił również, że gdy zostanie wybrany na drugą kadencję, Francja stanie się wielką siłą w zakresie transformacji ekologicznej w XXI wieku.

Le Pen: Przy wysokiej inflacji należy obniżyć VAT na podstawowe produkty

Przy wysokiej inflacji należy obniżyć VAT na podstawowe produkty żywnościowe oraz artykuły higieniczne – zaproponowała w środę Marine Le Pen w debacie telewizyjnej z prezydentem Emmanuelem Macronem przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich we Francji.

Le Pen zaatakowała Macrona, krytykując jego „zarządzanie siłą nabywczą” podczas pięcioletniej kadencji na stanowisku szefa państwa.

Kandydatka Zjednoczenia Narodowego zapewniła, że zagwarantuje Francuzom stały wzrost wynagrodzeń, a nie jednorazowe dotacje. „W prawdziwym życiu, kiedy prosisz bank o pożyczkę, pytają o twoją pensję, śmieją się z twoich dotacji. Proponuję podnieść płace” – powiedziała Le Pen.

W ramach ochrony obywateli przed inflacją, rząd francuski w zeszłym roku zdecydował się przyznać gospodarstwom domowym o niskich dochodach „premię inflacyjną” w wysokości 100 euro, aby złagodzić wpływ rosnących cen energii i wyższych kosztów życia.