Szef rządu mówił w sobotę na briefingu prasowym o polityce mieszkaniowej. Jak podkreślił, w czasach rządów PO-PSL rocznie średnio budowano i oddawano do użytku około 147 tys. mieszkań.

"W ostatnim roku oddanych do użytku zostało 237 tys. mieszkań, czyli 90 tys. mieszkań więcej oddanych do użytku, mieszkań i domów oczywiście z różnych tytułów, budowane przez różne podmioty" - wskazał dla porównaniu Morawiecki.

"Mimo potknięć, mimo różnych błędów, które popełnialiśmy, po pierwsze te liczby świadczą za nami, pokazują, że zrobiliśmy dużo. Ale chcę też obiecać, że dla nas - jeśli taka będzie decyzja wyborców - w trzeciej kadencji będzie to absolutnie priorytetowy czynnik, priorytetowe zadanie, żeby tych mieszkań było jeszcze więcej niż 230 tys. rocznie oddawanych" - zapowiedział premier.

Dodał, że już dzisiaj te wskaźniki na tle Europy, przez ostatnie osiem lat, znacząco się poprawiły. "Ale zdaję sobie z tego sprawę, że jest cały czas za mało mieszkań na rynku polskim" - podkreślił szef rządu. (PAP)

Reklama
Autorzy: Karol Kostrzewa, Mateusz Babak