W gabinecie marszałka Sejmu zebrali się: premier Donald Tusk, wicepremier, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polski 2050 Szymon Hołownia oraz współprzewodniczący Nowej lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Wicepremier o umowie koalicyjnej

Kosiniak-Kamysz powiedział dziennikarzom, że to "normalne spotkanie liderów koalicji". "Jesteśmy w trakcie realizacji naszego programu, umowy koalicyjnej, podsumowujemy pewne rzeczy, nakreślamy nowe plany" - powiedział lider PSL.

Reklama

Dodał, że na spotkaniu pewnie zostanie również poruszony temat uchwały Sejmu, która miałaby dotyczyć embarga na rosyjską i białoruską żywność. Zapowiedział, że na pewno też rozmowa w gronie liderów koalicji będzie dotyczyć stanowiska w kwestii przepisów aborcyjnych, które - jak zwrócił uwagę - nie są ujęte w umowie koalicyjnej.

Robocze spotkanie koalicji

Współprzewodniczący Nowej lewicy Włodzimierz Czarzasty powiedział, że spotkanie koalicji zdarza się co pewien czas. "Normalna, standardowa sprawa i bardzo dobrze, że się spotykamy, pan premier wrócił z zagranicy, poinformuje nas pewnie o swoich wszystkich rozmowach. Koalicja działa, działała i świetnie działać będzie" - zapewnił.St

Tusk poinformował w czwartek, że będzie rozmawiał z marszałkiem Sejmu i liderami koalicji rządzącej, by przekonać ich do uchwały Sejmu, która jednoznacznie wskaże na potrzebę wprowadzenia embarga na rosyjską i białoruską żywność.

autor: Karol Kostrzewa