Jak podaje CNBC, amerykański regulator poinformował w poniedziałek, że Zhao i jego giełda obchodzili amerykańskie regulacje, aby umożliwić inwestorom z USA o wysokiej wartości netto handel na nieuregulowanej międzynarodowej giełdzie Binance.

SEC twierdzi, że Binance stworzyło Binance.US, by chroniła główną część firmy i samego Zhao, co miało utrudnić działanie organów ścigania oraz izolować Binance.

Według SEC dwóch kolejnych dyrektorów generalnych Binance.US wyraziło głębokie zaniepokojenie poziomem kontroli sprawowanej przez Zhao. Obaj zeznawali przed federalnymi organami regulacyjnymi. Żaden z nich nie został wymieniony z nazwiska, ale pierwszym i drugim dyrektorem naczelnym byli Catherine Coley i Brian Brooks - podało CNBC.

Binance miało w okresie od czerwca 2018 do lipca 2021 roku 11,6 miliarda dolarów przychodu, z czego większość pochodziła z opłat transakcyjnych. CNBC podało, że według SEC giełda od samego początku „początkowo jawnie, a później ukradkiem” pracowała, aby przyciągnąć klientów ze Stanów Zjednoczonych.

Reklama