Według sondażu Ipsos dotychczasowy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy) wygrał w drugiej turze z poparciem 67,8 proc. Drugie miejsce - z poparciem 32,2 proc. - zajęła Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi.

Podczas przemówienia po ogłoszeniu wyników sondażowych Sutryk podziękował wrocławiankom i wrocławianom za to, że kolejny raz mu zaufali. "Pełni pokory poczekamy jeszcze do ostatecznych wyników" - dodał.

Sutryk podkreślił, że zawsze otaczał się ludźmi, którym bardzo zależy na tym mieście. "Chciałbym także prosić o zaufanie tych, którzy na mnie dzisiaj nie głosowali, prosić o zaufanie tych, którzy nie głosowali na mnie także dwa tygodnie temu. To jest bowiem tak, że my, ja, staramy się o Wrocław, troszczymy się o Wrocław dla każdego, bez względu na to, jakiej jest afiliacji politycznej czy partyjnej" - zaznaczył.

Według Sutryka "to nie ma najmniejszego znaczenia". "Chcemy robić Wrocław dla nas wszystkich i wydaje mi się, że to wygrało. Wygrał otwarty Wrocław, demokratyczny Wrocław. Jasne, że chciałoby się, żeby frekwencja była wyższa, ale wygrał Wrocław obywatelski, Wrocław mądry, Wrocław bez hejtu, dumny" - podsumował. (PAP)

Reklama

autorka: Daria Porycka