Kto wygrał wybory w Markach? Są już wyniki [DANE PKW]

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
22 kwietnia 2024, 00:19
wybory, urna, głosowanie
Wybory samorządowe 2024/ShutterStock
W drugiej turze wyborów na burmistrza Marek zwyciężył kandydujący z własnego komitetu dotychczasowy burmistrz Jacek Orych, który zdobył 61,16 proc. głosów - podała Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie danych ze 100 proc. obwodów do głosowania.

Jak podała PKW, wybory na burmistrza Marek ponownie wygrał kandydat bezpartyjny Jacek Orych (61,16 proc. poparcia), który starł się ze startującym z własnego komitetu Tomaszem Paciorkiem (38,84 proc.).

Na Orycha w drugiej turze wyborów głos oddało 5895 wyborców.

Frekwencja w drugiej turze wyborów na burmistrza Marek wyniosła 34,44 proc.

PKW oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Marek podała w niedzielę przed godz. 23.30. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj