Zmiany w Radzie Nadzorczej BGK: Marek Hermach zastępuje Gertrudę Uścińską

Jak podano w informacji, "prezes Rady Ministrów Donald Tusk odwołał Gertrudę Uścińską ze składu Rady Nadzorczej BGK oraz z dniem 25 czerwca 2024 r. powołał Marka Hermach w skład Rady Nadzorczej BGK".

Zarząd BGK: Ostatnie zmiany personalne

Reklama

Wcześniej, 19 czerwca br., Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego zawiesiła w czynnościach dwóch członków zarządu: Radosława Kwietnia i Tomasza Robaczyńskiego.

W zarządzie BGK oprócz Kwietnia i Robaczyńskiego zasiadają: Mirosław Czekaj (p.o. prezesa zarządu), Marta Postuła (pierwszy wiceprezes zarządu) oraz Maciej Kliś (wiceprezes). Radosław Kwiecień jest członkiem zarządu BGK od 2016; z kolei Tomasz Robaczyński od 2020 r.

Gertruda Uścińska powołana została do Rady Nadzorczej BGK w połowie lutego 2023 r. Uścińska od 2016 do 10 stycznia 2024 r. była prezesem ZUS.

Misja BGK: Wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego

BGK jest polskim bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Celem instytucji jest m.in. stabilizacja rynku, a także dostosowanie działań do pojawiających się potrzeb, trendów i wyzwań poprzez filary strategii i programy BGK.

Bank inicjuje i rozwija współpracę między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom cykliczności gospodarki. (PAP)

ewes/ malk/