Wojskowe Ferie online to inicjatywa MON, która ma zachęcić uczniów i ich rodziny do aktywności fizycznej w domu. Jak zapowiedział resort pod koniec 2020 r., treningi - prowadzone przez sportowców i sportowców-żołnierzy - będą obejmowały różne dyscypliny: lekkoatletykę, zapasy, strzelectwo, wioślarstwo, biathlon, MMA. "Kapral Marcin Lewandowski będzie ćwiczył razem ze swoimi córkami, które mają 5 i 7 lat, Tomasz Majewski planuje zajęcia z synem. Zobaczymy także trójkę zapaśników: st. chor. sztab. rez. Józef Tracz będzie ćwiczył z bratankiem st. szer. Michałem Traczem oraz st. szer. Dawidem Klimkiem" - czytamy na stronie MON.

W niedzielę na Twitterze resort przypomniał o rozpoczęciu akcji. "W poniedziałek o g. 10.00 pierwszy trening w ramach Wojskowych Ferii online - Ćwicz z nami! Zajęcia poprowadzą szer. M. Bernatek, srebrny medalista MŚ 2017 w zapasach w stylu klasycznym i A. Supron prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, srebrny medalista IO Moskwa 1980" - napisano.

30-minutowe ćwiczenia będą odbywać się od poniedziałku do piątku przez całe ferie. Transmisje będzie można śledzić na facebookowym profilu MON, a także na kontach sportowców uczestniczących w akcji.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny pod adresem: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/najlepsi-zolnierze-sportowcy-mobilizuja-do-cwiczen.