"Strategia będzie zaprezentowana w I kwartale. Jednak teraz prosimy o czas na zarządzenie sytuacją, jesteśmy skupieni na obiecanych graczom poprawkach do 'Cyberpunk 2077'" - powiedział prezes Adam Kiciński podczas telekonferencji.

Zaznaczył jednocześnie, że twórcy koncentrują się w okresie do końca grudnia, w styczniu i lutym na dostarczeniu poprawek do "Cyberpunk 2077", które mają poprawić jakość gry na konsolach wcześniejszej generacji oraz PC.

"Nie doceniliśmy ogromnej kompleksowości naszego projektu. To wbrew naszym zasadom i zrobimy wszystko, aby odzyskać zaufanie graczy. Poprawiamy wersje na konsole poprzedniej generacji. Następna duża poprawka będzie w ciągu w 7 dni, kolejne w styczniu, lutym. Wersja PC również otrzyma regularne poprawki" - wskazał Kiciński.

Reklama

Wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz dodał, że CD Projekt szykuje się do podania kolejnych danych sprzedażowych przed świętami.

"Wciąż zbieramy dane sprzedażowe, obecnie szczególnie wersji fizycznych z sieci detalicznych, wcześniej sygnalizowaliśmy bardzo dobre wyniki sprzedażowe do terminu premiery. Planujemy podać kolejne dane o sprzedaży przed świętami" - dodał Nielubowicz.

Według jego słów, władze CD Projekt liczą się z tym, że sytuacja wpłynie na poziom sprzedaży wersji konsolowej gry.

Jednocześnie zarząd CD Projekt zaznaczył, że nie zachęca do zwrotu nabytej gry, ale dania deweloperowi szansy. Jak wskazano, oddanie gry jest opcją dla gracza, ale władze CD Projekt wierzą, że jednak fani poczekają wersję gry po poprawkach, które mają wyeliminować zdecydowaną większość problemów. Zarząd zaznacza, że mimo błędów grę da się przejść w obecnej wersji.

Nielubowicz zaznaczył, że koszt poprawek będzie "nieistotny" w porównaniu do dotychczasowych kosztów gry. "Obiecaliśmy je i zrealizujemy" - stwierdził.

Wcześniej spółka CD Projekt zamieściła na Twitterze oświadczenie, w którym przeprasza użytkowników za błędy. "Przede wszystkim chcielibyśmy przeprosić, że nie pokazaliśmy, jak wygląda gra na konsolach poprzedniej generacji zanim trafiła do sprzedaży, w konsekwencji czego nie mogliście podjąć lepszej decyzji o zakupie".

Oświadczenie spółki nieprzychylnie skomentował sam Elon Musk, wklejając zrzut ekranu z serwisu Reddit i cytując jednego z użytkowników: "„Wziąłem tydzień wolnego w pracy, aby pograć w tę grę i szybko zrozumiałem, że nie jest to gra, o której myślałem każdego dnia przez osiem lat. (…) Teraz płaczę za każdym razem, gdy o niej myślę i nie mam ochoty nawet ruszać mojej PS4. To miała być przyszłość gamingu, a teraz nie wiem, czego jeszcze mogę oczekiwać”.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia - "Cyberpunk 2077".