Przejmując prawa do ekranizacji gry Warhammer, Amazon najwyraźniej chce rzucić wyzwanie swojemu największemu konkurentowi wśród platform streamingowych: Netflixowi.

Najwyraźniej Amazon chce powtórzyć ogromny sukces przebojowego serialu fantasy opartego na prozie JRR Tolkiena, Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy. Debiut serialu przyciągnął ponad 25 milionów widzów na całym świecie.

Obie strony uzgodniły warunki handlowe, ale Games Workshop poinformowało, że projekt wciąż podlega negocjacjom kontraktowym, a kolejne informacje zostaną podane w bliżej nieokreślonym terminie.

The Hollywood Reporter poinformował w czwartek, że znany między innymi z roli Wiedźmina, aktor Henry Cavill, zagra główną rolę i będzie producentem wykonawczym produkcji Warhammer 40000.

Reklama

Świat Warhammera jest jeden z najbardziej znanych i popularnych uniwersów SF z fandomem liczącym miliony osób. Współpraca z Amazonem jest częścią obecnej strategii marketingowej Games Workoshop, której elementami w ostatnich latach są również cykle powieściowe, komiksy i planowane filmu fabularne i animowane mające spopularyzować świat tej gry.

Pierwotnie Warhammer 40 000 był strategiczną grą bitewną. Obecnie w jego uniwersum rozgrywają się także gry komputerowe, planszowe i fabularne o różnorodnym tle fabularnym. Mechanika gry zakłada, że grać w nią może dwóch lub więcej graczy wyposażonych w miniaturowe figurki wybranych wojsk, modeli pojazdów i innych obiektów opracowanych i wyprodukowanych przez brytyjski koncern Games Workshop.