Prezentacja odbyła się w historycznych warsztatach w rodzinnym stronach złożyciela marki - Anieres-sur-Seine na obrzeżach Paryża. Publicznie po raz pierwszy przenośne kuferki zostaną pokazane 8 maja w Marsylii, gdzie rozpocznie się sztafeta z ogniem olimpijskim.

Kufry i szuflady na medale utrzymano w kolorystyce brązów i beżu

Kufry mają na celu ochronę pochodni podczas sztafety z ogniem olimpijskim, ale również jej eksponowanie podczas pokazów. Każdy z futerałów ma okrągłe "gniazda" w podstawie i pokrywie, pasujące do kształtu wrzecionowatej pochodni. Taki kształt środka ma zabezpieczyć metalową pochodnię przed przemieszczeniem się podczas transportu.

Reklama

"Jesteśmy zaszczyceni i niezwykle dumni, że możemy być częścią igrzysk Paryż 2024, marką, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo i prezentowanie symboli olimpizmu i paralimpizmu" - powiedział Pietro Beccari, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton.

Kufry, podobnie jak szuflady na medale, utrzymano w tradycyjnej dla marki kolorystyce brązów i beżu. Zewnętrzna część każdego z nich została wykończona charakterystycznym płótnem Vuitton w kratkę Damier (wzór pochodzi z roku 1888 r.). Mają także mosiężne narożniki i zamknięcia, gdyż składają się z korpusu głównego i dwóch skrzydeł na zawiasach. Wnętrza wykonane zostały z czarnej skóry, aby uniknąć zarysowań na powierzchni pochodni i stworzyć efektowne tło w szampańskim kolorze po otwarciu kufra.

Szuflady na medale pokryte są "Monogramem"

Szuflady na medale, w dwóch wersjach: na igrzyska i paralimpiadę, są pokryte równie słynnym płótnem marki - tzw. "Monogramem".

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia, zaś paralimpiada odbędzie się w dniach 28 sierpnia - 8 września. Ceremonia otwarcia IO, która będzie widowiskiem artystyczno-sportowym, ma się odbyć po raz pierwszy w historii nie na głównym stadionie, ale na barkach na Sekwanie.

Stolica Francji po raz trzeci będzie gospodarzem letnich igrzysk - wcześniej gościła sportowców w 1900 i 1924 r.