Rząd mówi o AI, ale pieniędzy na nią na razie nie widać

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
29 stycznia 2024, 07:31
[aktualizacja 29 stycznia 2024, 07:40]
Robotyzacja - AI - Sztuczna Inteligencja
Zespół ds. AI złożony z praktyków, „Trójkąt Weimarski dla sztucznej inteligencji” i zapowiedź specjalnego funduszu na rozwój projektów. Rządowi politycy coraz więcej mówią o inwestycjach w technologię./Forsal.pl
Zespół ds. AI złożony z praktyków, „Trójkąt Weimarski dla sztucznej inteligencji” i zapowiedź specjalnego funduszu na rozwój projektów. Rządowi politycy coraz więcej mówią o inwestycjach w technologię.

Kamila Staryga z Rita Health, a wcześniej Google, Agnieszka Mikołajczyk-Bareła z CHAPTR i Voice Lab AI, Marek Cygan z Nomagic, Tomasz Czajka, który pracował m.in. w SpaceX Elona Muska, Karol Kurach i Miron Mironiuk rozwijający start-up Cosmose AI – to członkowie zespołu ds. sztucznej inteligencji, który w poniedziałek oficjalnie powoła wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Rada będzie działała w formule non profit, a jej członkowie mają służyć pomysłami i doświadczeniem, które zdobyli, wdrażając AI w międzynarodowych firmach. Ma być jeszcze rozszerzana, co może się okazać kluczowe dla jej oceny.

 

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej i na e-DGP

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj